Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україну екстрадовано замовника вбивства директора «4room»

0 18

Про це, під час зустрічі із журналістами, заявив Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов.

Міністр нагадав присутнім, що цей резонансний злочин стався ще у жовтні 2009 року. Тоді, в обідню пору, біля входу до торгівельного центру було вбито директора магазину та двох працівників спецпідрозділу «Титан», які охороняли бізнесмена.

Один із правоохоронців, будучи, тяжко пораненим, все ж таки зміг відкрити вогонь по зловмисникам та поранити одного із них. Внаслідок поранення, той був змушений тікати на автомобілі та невдовзі потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. Там його і затримали працівники міліції. Проте, від отриманих поранень він помер у лікарні. Затриманий виявився громадянином Вірменії. За кілька днів на території Житомирської області, правоохоронці затримали співучасника цього злочину, який також є громадянином цієї ж держави.

У ході розслідування кримінальної справи, оперативники встановили, що замовником вбивства є громадянин Вірменії. Він, використовуючи підроблені документи, незаконно отримав громадянство Російської Федерації та проживав у Москві. Мотив – гроші, зокрема розподіл часток у власності торгівельного центру «4room».

– Як повідомили нам в МВС Росії, замовник убивства є лідером одного із злочинних угруповань яке займалося вимаганнями, а також викраденням громадян з метою отримання викупу. Ця людина має широкі зв’язки як у Росії, так і на території нашої держави не тільки у кримінальному світі, а й серед посадовців, у тому числі і в правоохоронних органах, – розповів Анатолій Могильов.

У липні минулого року в результаті спільних дій працівників карного розшуку України та Росії, замовника було затримано у місті Казань. Прокуратура Росії видала дозвіл на його екстрадицію.

– Цей чоловік має величезний фінансовий потенціал. Він одразу найняв цілу групу адвокатів, які упродовж 8 місяців допомагали подавати йому безліч скарг до суддів, намагаючись скасувати таке рішення. Проте 16 лютого 2011 року Верховний суд Російської Федерації визнав законним рішення про екстрадицію його до України. Суд визнав незаконним набуття ним громадянства Росії. Оскільки ця особа мала також громадянство України та вчинила злочин на території нашої держави, його було повернуто сюди, – зазначив Анатолій Могильов.

18 березня замовника цього злочину було доставлено до України. Наразі, суд обрав зловмиснику міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

– Так, завдяки злагодженій роботі правоохоронців, нам вдалося затримати для притягнення до відповідальності одного із найнебезпечніших злочинців на просторах колишнього Радянського Союзу. Перебуваючи під вартою, він усіляко намагається перешкоджати слідству, використовуючи свої зв’язки у правоохоронній системі. Проте українські слідчі та оперативники намагаються якнайшвидше завершити розслідування цієї справи та передати її до суду. Для нас це є справою честі. Адже крім власника магазину, загинули працівники міліції, які його охороняли. Екстрадиція замовника вбивства директора «4room» – успіх міліції, не дивлячись на її корупційні складові, які, нажаль, у нас ще існують – наголосив Анатолій Могильов.

Теги:

МВС, замовне вбивство

Джерело:

МВС

Залиште коментар