Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні з’явився орган з контролю дотримання права на інформацію

0 19

Він повідомляє, що днями в офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської розпочав виконання обов’язків новопризначений представник Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних Олександр Павличенко. За його словами, це означає, що в Україні з’явився незалежний орган, який буде контролювати дотримання прав громадян на інформацію.

Раніше Павличенко був директором Українського фонду правової допомоги, перед цим керував Бюро інформації Ради Європи. “Тобто, він представляє правозахисні кола, тому зможе професійно захищати права громадян на доступ до публічної інформації”, – заявив Іванеско. Він також зазначив, що посади уповноважених з питань доступу до інформації є поширеною практикою. Наприклад, дуже впливовим є офіс Уповноваженого з питань інформації в Канаді, який працює з 1983 року.

Іванеско переконаний, що Україна потребує більш доступного оскарження, яким є омбудсмен у порівнянні з судом. Так відбувається тому, що омбудсмену не потрібно платити судовий збір, приходити на засідання, проходити тривалу процедуру авторизації. Крім того, омбудсмен не залежить від влади, на відміну від “керівника розпорядника або вищого органу”, якому можна поскаржитися зараз.

“Тому початок роботи представника Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних – це важливий крок для утвердження свободи інформації та досягнення мети, яку визначив Президент України, – зробити владу більш прозорою та зрозумілою для громадян”, – вважає Іванеско.

Теги:

інформація, Уповноважений з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар