Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні з’явиться суд присяжних для тих, кому загрожує довічне ув’язнення

0 17

Новий Кримінально-процесуальний кодекс передбачає суд присяжних для осіб, яким загрожує довічне ув’язнення. Про це розповів радник Президента, керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації Президента Андрій Портнов в ефірі одного з українських телеканалів.

З його слів “новий Кримінально-процесуальний кодекс, відповідно до української Конституції, передбачає деякі випадки, коли суд присяжних розглядатиме справу”. “Це, перш за все, буде відбуватися, в разі, якщо за злочин передбачається міра покарання у вигляді довічного позбавлення волі”, – зазначив він.

Портнов пояснив, що суд присяжних буде скликатися, якщо є відповідне клопотання підсудного.

“У світі є різні думки з цього питання, – розповів він. – Наприклад, Велика Британія і США застосовують суд присяжних. Німеччина не застосовує. В деяких балканських країнах, деяких скандинавських є симбіоз народних засідателів і присяжних суддів. Коли три судді і два присяжних сидять”.

Як запевняє радник, реалізувати систему судів присяжних в Україні вкрай важко.

“У США держава на одного присяжного на добу витрачає 40 доларів, – підкреслив він. – Уявіть, в Україні у нас 666 судів першої інстанції, які розглядають кримінальні справи. Уявіть, по 12 людей з чергуванням передбачити суди присяжних за всіма видами злочину”.

Нагадаємо, 1 червня Рада відмовилася ввести суд присяжних. За включення до порядку денного сесії відповідного законопроекту проголосував лише 101 депутат при мінімально необхідних 226.

Теги:

суд присяжних

Залиште коментар