Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні заборонено продаж ліків через інтернет

0 12

В Україні дозволено продавати ліки виключно в аптечних закладах. Про це нагадав Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов. Він зауважив, що на сьогодні в українському законодавстві відсутнє навіть таке поняття як «Інтернет-аптека». Реалізація лікарських засобів дозволяється виключно через аптеки та їхні структурні підрозділи.

Виробництво і продаж лікарських засобів відносяться до виду діяльності, який має високий ступінь ризику та підлягає обов’язковому ліцензуванню, – адже мова йде про здоров’я та навіть життя наших громадян. Це означає, що усі аптечні заклади працюють з дозволу та під пильним наглядом держави. Тобто, зареєструвати «Інтернет-аптеку» неможливо. Єдиний спосіб, у який легальні аптеки можуть використовувати Інтернет – мати сайт своєї аптеки, де публікувати асортимент ліків, медичних виробів та іншої продукції, що дозволена до продажу в аптеках, та ціни на них.

Якість ліків та умови їх реалізації в аптеках держава суворо контролює. Щорічно, не рідше 1 разу на рік інспектори Держлікслужби України перевіряють, чи дотримується аптечний заклад вимог, які прописані в Ліцензійних умовах – перевіряє умови зберігання, продажу, транспортування, якщо це дистриб’ютор т.д.

За статистичними даними, озвученими під час підписання Конвенції Медікрім представниками Ради Європи, на території Європейського Союзу фальсифіковані ліки реалізуються виключно через Інтернет. За даними західноєвропейських колег, 50% усіх ліків, що продаються в Інтернеті – підробка. Саме тому в 90% країн ЄС інтернет-аптеки є забороненими.

Отримати офіційну інформацію, чи має ліцензію та чи інша аптека, можна на офіційному сайті Держлікслужби України. В розділі «Державні реєстри» знаходиться Реєстр ліцензій оптової та роздрібної торгівлі.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар