Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні створюється реєстр юристів з медичного права

0 19

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомила директор Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України Радмила Гревцова.

“Нещодавно в Інституті медичного і фармацевтичного права та біоетики створено Координаційну раду вчених, викладачів і практиків у сфері медичного права. І чимало адвокатів дали свою згоду на участь у роботі цієї ради і на внесення до реєстру, можливість ознайомлення з яким буде надано тим, хто матимуть в цьому потребу”, – сказала Р.Гревцова.

За її словами, існує гостра проблема у сфері правового захисту прав пацієнтів та лікарів, проте юристів, які здатні ефективно виконувати ці завдання, поки ще небагато.

Р.Гревцова повідомила, що в кожній області Україні щороку в судах розглядається від 40 до 80 цивільних справ щодо нанесення і відшкодування майнової та моральної шкоди здоров’ю внаслідок медичної допомоги або надання послуг неналежної якості.

“Кримінальних справ набагато менше. За даними державної судової адміністрації, у 2009 році було постановлено 10 вироків щодо лікарів по статті 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним та фармацевтичним працівником). І ці вироки набрали законної сили”, – додала вона.

У свою чергу, заступник директора Департаменту нормативно-правового забезпечення Міністерства охорони здоров’я України Олександр МОРАЧОВ наголосив, що юридична підтримка необхідна не лише пацієнтам, але й лікарям. “Існує проблема не тільки захисту пацієнта від недбалості чи бездіяльності лікаря, а існує й дуже велика проблема захисту лікаря, тому що кількість лікарів, на яких надходять скарги, дуже велика, і ця кількість скарг пацієнтів зростає”, – зазначив він.

 

Р.Гревцова повідомила, що між Міністерством охорони здоров’я та Академією адвокатури укладено меморандум про співпрацю щодо підготовки юристів з медичного права.

“В Академії адвокатури на базі Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики ми відкрили консультативні центри, які надаватимуть безоплатно правову допомогу тим громадянам, у яких виникають ситуації, коли необхідно звернутися до юриста”, – додала ректор Академії адвокатури, президент Спілки адвокатів України Тетяна Варфоломеєва.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар