Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні створять орган з питань попередження катувань

0 23

Міністерство юстиції розробило проект указу Президента про Комісію з питань попередження катувань. Про це заявила Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська під час зустрічі з керівником Департаменту Генерального директорату Ради Європи з прав людини і правових питань Ханною Юнкер.

За словами В.Лутковської, проект указу передбачає створення консультативно-дорадчого органа при Президентові України для запобігання порушенням прав людини і превенції катувань. До цього органа увійдуть представники громадських організацій, які матимуть право проводити моніторинг у місцях примусового утримання – від СІЗО до психіатричної лікарні – і надавати свої рекомендації.

Наразі проект перебуває на розгляді в Адміністрації Президента.

В.Лутковська наголосила, що Україна відповідально ставиться до виконання своїх зобов‘язань, які були взяті державою у зв‘язку з ратифікацією Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Під час зустрічі наголошувалося, що в разі виконання Україною своїх зобов‘язань держава може розраховувати на всебічну експертну допомогу з боку Ради Європи та співробітництво в рамках мережі національних превентивних органів. На сьогодні до такої мережі входить 21 європейська країна.

Теги:

катування

Залиште коментар