Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні штрафуватимуть за подвійне громадянство?

0 15

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Радi законопроект, що передбачає введення штрафів для громадян з подвійним громадянством. Відповідний законопроект від 1 лютого розміщений на сайті Ради.

Зокрема, у законопроекті пропонують за неподання або несвоєчасне подання громадянином України, який добровiльно набув iноземне громадянство (пiдданство), заяви про це та копiї документа, що пiдтверджує цей факт, застосувати штраф вiд 10 до 30 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян.

«Тi самi діяння, вчинені службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, спричиняють накладення штрафу вiд 50 до 100 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян», – йдеться в проекті закону.

Крім цього, законопроектом пропонують ввести обмеження у призначенні осіб, що мають подвійне громадянство, на посади в СБУ, Антимонопольному комітеті, податковій, НБУ тощо.

У пояснювальній записці до проекту закону зазначено, що законодавство України не визнає подвійного громадянства, але на сьогоднi значна кiлькiсть українцiв одночасно з громадянством України має громадянство iнших держав.

Тут виникає питання: а хто і яким чином перевірятиме наявність другого громадянства? Жодного разу ніхто із осіб, які обіймають адміністративні посадив Україні, не заявляли про свій подвійний статус до тих пір, поки їх не викривав хтось із стронніх. Варто б для прикладу нагадати історію із суддею Харківської області, про подвійне громадянство якого розповів народний депутат Ю.Кармазін.

Теги:

громадянство, подвійне громадянство

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар