Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні щотижня оголошуються догани 2-3 суддям

0 12

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) Ігор Самсін заявляє, що в Україні щотижня оголошуються догани 2-3 суддям різних рівнів судів. Про це І.Самсін повідомив в інтерв`ю тижневику ”Столичные новости” (№25 від 21 червня).

”Ми не дискваліфікуємо, а відмовляємо в рекомендації при призначенні судді безстроково. Це відбувається в тому разі, якщо на нього надходять скарги, пов`язані з порушеннями законів і низькою якістю роботи.

У зв`язку з цим і розглядаємо дисциплінарні справи. Щотижня двоє-троє суддів одержують догани. Бувають випадки, коли ми направляємо відповідні матеріали до Вищої ради юстиції. У цьому гарантія незалежності судової системи. Сьогодні звільнити суддю не так просто”, – сказав І.Самсін.

Голова ВККСУ нагадав, що остаточне рішення про звільнення суддів приймає Президент країни у разі, якщо у судді не минув перший (п`ятирічний) термін повноважень. ”А якщо розглядається призначення судді безстроково, то цим займається Верховна Рада”, – додав він.

І.Самсін також визнав, що механізм звільнення судді парламентом інколи використовується з політичних мотивів. ”Такі спроби також бували. Але в даних конкретних випадках, як правило, було за що звільнятиме”, – вважає голова ВККСУ.

Теги:

ВККСУ, суддівські кадри

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар