Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні ростуть протестні настрої

0 16

В Україні суспільство все більше висловлює готовність протестувати. Разом з тим зменшується кількість людей, які рішуче проти будь-яких акцій непокори, йдеться в дослідженні фонду “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” спільно з Центром ім. Разумкова.

 25,5% українців вважають, що найближчим часом у їхньому селі або місті можуть відбутися масові протести в разі погіршення рівня життя або з метою захисту своїх прав і свобод. Разом з тим, кількість українців, які не збираються протестувати, за рік зменшилася на 15%. “Якщо порівнювати ці результати з результатами нашого дослідження на межі вересня-жовтня минулого року, то протестні настрої в суспільстві зросли. На сьогодні на 9% більше громадян, які впевнені, що такі акції будуть в їхніх містах і селах, або вважають їх дуже ймовірними. Порівняно з жовтнем 2012 року, кількість людей, які готові виходити на вулиці, зросла на 5% і значно зменшилась кількість тих, хто точно не збирається протестувати, – з 51 до 36%”, – повідомила аналітик фонду Марія Золкіна.

Основні причини поширення протестних настроїв – різке зниження рівня життя (34,5%), невиплата зарплат пенсій, стипендій (32%), різке підвищення цін (21%) та зростання безробіття (19%). Основні причини неучасті в акціях протестів – зневіра (56%), боязнь репресій (33%), недовіра до лідерів (32%) та банальна лінь (26,5%).

Дослідження проводилося з 17 по 22 травня поточного року. Опитано 2 тис 10 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України.

Джерело:

ТСН

Залиште коментар