Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні росте дитяча злочинність

0 14

В Україні з початку 2011 року відзначається збільшення дитячої злочинності на 15-17% порівняно з аналогічним показником минулого року. Про це на прес-конференції в Донецьку повідомила керівник управління забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дітей Людмила Волинець.

«Так, в Україні відбулося збільшення дитячої злочинності на 15-17% порівняно з минулим, 2010 роком», – сказала вона.

 «Зазвичай, як правило, вчинюють злочини діти, у яких проблемні сім’ї, якщо вони сироти, у них п’ють батьки тощо. Ми проаналізували ситуацію, і з’ясувалося, що різко збільшився рівень злочинності серед дітей, які вже скоювали злочини. Тобто повторна і рецидивна злочинність. Це надзвичайно серйозне питання», – пояснила Л.Волинець.

За її словами, повторно злочини скоюють «ті діти, які вчинили злочини, щодо них не було вжито дій, щоб їх відправити у місця позбавлення волі, але, водночас, профілактична робота була недостатньою», і в результаті вони «одержують серйозніший строки».

Л.Волинець висловила стурбованість збільшенням дитячої злочинності, що відбувається на тлі реформування правоохоронної системи. «Сьогодні ми стривожені тим, що, з одного боку, сталося це збільшення дитячої злочинності, з іншого боку – що це відбувається, зокрема, на тлі реформування органів внутрішніх справ у частині кримінальної міліції у справах дітей», – сказала вона.

На її думку, необхідно розібратися і серйозно «осмислити ці два процеси».

«Якщо нині збільшується злочинність дитяча, то чи варто зараз радикально міняти компетенцію кримінальної міліції у справах дітей? …Можливо, й варто, і тоді не буде повторної злочинності, а може, й не варто. Але треба подумати, як це робити», – сказала Л.Волинець.

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар