Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні процвітає кримінальний світ

0 16

Половина українців відзначають зростання злочинності у країні, і лише третина йдуть по допомогу до міліції.

Про це повідомив директор Департаменту комунікацій Інституту Горшеніна Володимир Застава на прес-конференції.

Зокрема, за даними опитування, 78,4% українців вважають, що в країні високий рівень злочинності. При цьому кожен п`ятий опитаний (19,3%) вважає, що рівень злочинності в Україні низький. Важко було відповісти на дане питання 2,3% респондентів.

За словами В.Застави, якщо порівнювати з подібними опитуваннями минулих років, то можна констатувати, що рівень побоювань громадян щодо злочинності підвищується. «У цілому українці ставлять діагноз: вони вважають, що в Україні процвітає кримінальний світ», – сказав В.Застава.

Більшість українців (75,2%) визнають, що в їхньому місті є місця, яких вони прагнуть уникати – щоб не стати жертвою насильства, а також не рекомендують відвідувати своїм близьким. Про те, що таких місць в їхньому місті немає, заявили 13,2% опитаних, а 11,6% – було важко відповісти на дане питання.

Більше половини громадян України (60,1%) найбільше побоюються фізичного насильства. Майже половина опитаних побоюється хуліганства (45,8%) і крадіжок (45,3%). Понад третини респондентів (39,7%) побоюються шахрайства, майже чверть (22,7%) – хабарництва, корупції в органах державної влади, кожен п`ятий (19,8%) – хабарництва і корупції в правоохоронних органах, а 13,6% опитаних побоюються вимагання, рекету. Відповідь «інше» на це питання дали 2,8% респондентів, а 6,6% – було важко з відповіддю на нього.

Більше половини опитаних (56,2%) ніколи не були потерпілими унаслідок злочинних дій. Біля третини українців (34,7%) заявили, що мають такий досвід. Було важко відповісти – 9,1% респондентів.<

У разі якихось протиправних дій на свою адресу майже третина українців (31,9%) зверталися до міліції. Близько чверті (25,7%) – до родичів і друзів. До судів зверталися 8,2% респондентів, майже така сама кількість опитаних (6,2%) просили допомоги у представників кримінальних структур, а 5,6% – зверталися до інших органів власті. При цьому 22,8% респондентів, будучи потерпілими унаслідок злочинних дій, нікуди по допомогу не зверталися. Було важко відповісти на дане питання – 3,6% опитаних.

В.Застава, звертаючи увагу на низький відсоток тих, хто готовий звернутися до міліції у разі протиправних дій на свою адресу, зазначив, що це дуже небезпечна тенденція. Оскільки головним принципом цивільного суспільства є захист прав людей. І якщо така велика кількість людей не хоче звертатися до міліції, то перемогти злочинність просто неможливо. Також він звернув увагу на те, що згідно з іншими дослідженнями, українці тотально не довіряють не лише міліції, але й судам. За його словами, різні дослідження показали, що майже 90% українців вважають суди корумпованими.

Телефонне опитування «Безпека в Україні» проводилося Інститутом Горшеніна з 8 по 10 жовтня 2011 р. Усього за випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів у віці старше 18 років, в усіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Погрішність репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

Теги:

криміналізація суспільства, крадіжки, злочинність, хабарництво, органи правопорядку, соціологічне опитування

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар