Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні неможлива реєстрація волонтерів з ЄС

0 17

Причиною труднощів є зміни в Законі «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, що набули чинності влітку, відповідно до яких міграційна служба вимагає від них лист “державного органу, відповідального за виконання волонтерських програм, або волонтерської організації». Однак законодавець не врахував, що в Україні немає органу, відповідального за роботу волонтерів, а також немає юридичної можливості зареєструвати організацію як волонтерську.

У Європейському союзі сподіваються, що українська влада вирішить цю проблему, пише «Коммерсантъ-Украина».

Спочатку міграційна служба погоджувалася реєструвати волонтерів без пред’явлення довідки неіснуючого органу на підставі дипломатичної ноти представництва ЄС, проте влітку перейшла до дослівного виконання закону. «У нас просто відмовляються приймати документи, а якщо приймають — через місяць повертають з відмовою», — поскаржилася Ольга Собченко, координатор проектів Донецького молодіжного дебатного центру.

Волонтери, які отримали відмову в реєстрації, повинні залишити країну протягом місяця.

«Ми знаємо про цю проблему і сподіваємося, що скоро вдасться її вирішити спільно з українською владою», — заявив прес-секретар представництва ЄС в Україні Давид Стулік. Тим часом у МЗС, який є контактним органом представництва ЄС в уряді, не визнають існування проблеми. ” «На початку року після зміни нашої візової політики були нарікання, але ми виправили всі недоліки. Якби дійсно були труднощі, то надходили б і скарги, а їх останні півроку не було», — розповів заступник голови МЗС Андрій Олефіров, який курирує департамент консульської служби.

В організаціях, які приймають волонтерів, здивовані позицією влади і відзначають, що для вирішення проблеми достатньо постанови уряду, яка поклала б роботу з волонтерами на будь-який існуючий держорган. Поки ж європейцям доводиться регулярно повертатися до країн ЄС або продовжувати роботу, ігноруючи приписи влади.

Теги:

ЄС

Джерело:

Коммерсант-Украина

Залиште коментар