Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні немає ефективної системи розслідування скарг на дії міліції

0 16

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявляє про відсутність в Україні ефективної системи розслідування скарг на дії співробітників правоохоронних органів. Про це під час круглого столу сказала директор Аmnesty International в Україні Тетяна Мазур.

Аmnesty International закликає створити незалежний механізм розслідування таких скарг. Мазур зазначила, що новий Кримінальний процесуальний кодекс передбачає створення Державного бюро розслідувань, в рамках якого міг би бути створений незалежний орган розслідування порушень прав людини з боку правоохоронців, – наприклад, у вигляді департаменту.

При цьому новостворений орган повинен відповідати принципам: незалежність, адекватність, оперативність, цивільний контроль і залучення потерпілої особи до розглядів.

З іншого боку, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська зазначила, що створення нового органу з розслідування неправомірних дій міліції не вирішить проблему використання тортур співробітниками міліції. “Головна проблема – це те, що свідчення, які видобуваються шляхом тортур, є доказами в кримінальному процесі”, – підкреслила омбудсмен. На її думку, набуття чинності нового кодексу вирішує цю проблему, так як положення кодексу про явку з повинною не можуть бути доказом у суді. Омбудсмен зазначила, що вирішення проблеми катувань необхідно починати з адекватної підготовки працівників правоохоронних органів.

Теги:

Amnesty International, права людини, тортури, правоохоронні органи

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар