Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні може з’явитися «земельна» міліція

0 17

У Україні може бути створена Державна служба охорони грунтів — держорган, який стежитиме за збереженням  родючості грунтів, займатиметься оцінкою їхньої якості і  контролювати діяльність  землекористувачів.  Існування такої  структури повинне забезпечити виконання положень  проекту закону “Про грунти і їх родючість”, який 18 січня був внесений до Верховної Ради. Про це повідомляє “Дело”.

“Ми ще 20 років тому говорили про необхідність створення такого органу. І за цей час ніхто нічого  зробив, навпаки, створення Державної служби охорони грунтів всіляко блокувалося”, — говорить Сергій Булигін, академік–секретар відділення землеробства НААН. За його словами, на сьогоднішній день  роль держави в забезпеченні раціонального використання земель катастрофічно низька. Особливо гостро це питання постало напередодні введення ринку землі в країні. “Приватна власність не забезпечить  автоматичну охорону сільгоспземлі. Навпаки, світовий досвід  показує, що без контролю з боку держави експлуатація землі різко зростає”, — відзначив він.

За його словами, до введення ринку земель потрібно забезпечити жорсткий і дієвий контроль за землекористувачами,  незалежно від форми власності. “Кожен землекористувач повинен отримати сертифікат якості на свою земельну ділянку, яка буде обов’язковим доповненням до державного акту на право володіння землею”, — сказав Сергій Булигін.

Функції Державної служби охорони грунтів — формування державної політики з охорони грунтів, наземний і дистанційний контроль якості грунтів, захист грунтів від ерозії і інших видів деградації,  вилучення з сівозсін  і консервації земель, що деградували, тощо.

«У нас і на сьогодні в Україні  всі необхідні  елементи, щоб створити нормальний контроль над землекористувачем. У нас є фахівці, системи, супутники  — не потрібно ні копійки додаткових коштів”,  — вважає Сергій Булигін.

Теги:

землекористування, законопроект

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар