Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні може з’явитися ще один кодекс

0 15

За словами автора документа, нардепа Антона Яценка, Соціальний кодекс має замінити близько 30 законів про пільги і соцгарантії — про пенсійне і соціальне страхування, допомога сім’ям з дітьми, сиротам, інвалідам, ветеранам війни, малозабезпеченим, молоді (зокрема, забезпечення першим робочим місцем). При цьому, переконує регіонал, жодна з існуючих пільг не буде урізана, але СК усуне численні колізії і дірки в нинішніх законах.

Також за рахунок централізації управління різними соцфондами, на переконання А.Яценка, скоротяться витрати бюджету на утримання працюючих там чиновників.

Поки незрозуміло, чи буде розглянуто СК до виборів в Раду (у жовтні), він поки знаходиться на вивченні в профільному комітеті ВР.

На думку юриста Василя Мірошниченка, один Кодекс замість безлічі законів набагато зрозуміліше і простіше для використання як громадянам, так і юристам. Але є небезпека, що частина нинішніх найбільш витратних для бюджету пільг (наприклад, виплати дітям війни) можуть з нього непомітно зникнути. «Також було б правильно передбачити в СК монетизації пільг, наприклад, замінити безкоштовний проїзд фіксованими доплатами», – вважає Мірошниченко.

Теги:

соціальний захист

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар