Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В середу КС розгляне скаргу Ющенка на закон про вибори Президента

0 23

7 жовтня Конституційний Суд розгляне подання Президента України Віктора Ющенка про неконституційність поправок до закону про вибори Президента. Про це «Дзеркалу тижня» повідомило джерело в КСУ.

При цьому подання заслуховуватимуть як невідкладне, за короткою процедурою і без публічних дебатів сторін. Доповідачем у справі буде колишній глава КС Іван Домбровський.

За даними іншого джерела видання, Президент оскаржуватиме тільки дві норми закону про вибори Президента. Зокрема, частину 6 статті 2, де мова йде про перебуванні на консульському обліку як обов’язковій умові участі у виборах, а також статтю 56, яка визначає порядок відміни вирішення про реєстрацію кандидатів на пост президента.

При цьому джерело не виключило, що число претензій може вирости.

Нагадаємо, 14 вересня Президент України Віктор Ющенко звернувся до Конституційного Суду з поданням про визнання такими, що не відповідають Конституції деякі положення нової редакції закону «Про вибори Президента».

Зокрема, мова йде про частині 6 статей 2, що передбачає визначення перебування на консульському обліку умовою реалізації права голосу на виборах Президента, частини 6 статей 23, частини 9 статей 24, частини 9 статей 31, частин 4, 5, 9 статей 32, що передбачають внесення виборчими комісіями змін до списків виборців на виборчій ділянці в день голосування по рішеннях виборчих комісій.

Також Президент просить КС оцінити положення пунктів 1, 4 і 5 частин 2 статті 36(1) в частині, що стосується складання і уточнення списків виборців на закордонних виборчих ділянках за принципом перебування громадян на консульському обліку.

Крім того, оцінити положення першого абзацу частини 1, частин 2 і 5 статей 56, яка передбачає відміну ухвалення рішення про відміну реєстрації кандидата на пост Президента найвищим судовим органом і відносить ухвалення цього рішення до виняткових повноважень Центральної виборчої комісії без належних гарантій судового захисту, а також абзацу другого частині 4 статті 79, абзацу другого частині 5 статей 83, частини 7 статей 84 і частин 5 і 6 статей 99.

Джерело:

proUA

Залиште коментар