Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Росії остаточно заборонили смертну кару

0 29
Конституційний суд (КС) РФ заборонив застосовувати смертну кару в Росії і після 1 січня 2010 року, коли закінчується введений в країні мораторій на застосування вищої міри покарання. Відповідне призначення КС оголосив у четвер.

“Це визначення остаточне і оскарженню не підлягає”, – сказав голова КС Валерій Зорькін.

Відповідно до визначення Конституційного суду, запровадження з 1 січня 2010 судів присяжних на всій території РФ не створює можливість призначення страти, заявив суддя.

Мораторій на страту був введений десять років тому до того часу, поки на всій території Росії не почнуть працювати суди присяжних. Зараз тільки в одному регіоні Росії – в Чеченській Республіці – немає суду присяжних. Тут його планується ввести з 1 січня 2010 року.

“Протягом 10 років в РФ діє комплексний мораторій на страту. За цей час сформувалися стійкі гарантії права не бути підданим смертної кари і склався легітимний конституційно-правовий режим, у рамках якого – з урахуванням міжнародно-правової тенденції і зобов’язань, взятих на себе Росією, – відбувається незворотний процес, спрямований на скасування смертної кари як виняткової міри покарання, що носить тимчасовий характер і розрахованої лише на деякий перехідний період”, – говориться у визначенні Конституційного суду.

Джерело:

ТСН

Залиште коментар