Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Раді зареєстрований черговий законопроект про позбавлення депутатів пільг

0 19

Народний депутат від фракції Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» Андрій Парубій пропонує парламенту відмінити ряд депутатських пільг.

Про це говориться в законопроекті № 3348 «Про внесення змін до закону України «Про статус народного депутата України» (про обмеження пільг народного депутата), зареєстрований в Раді 10 листопада.

Зокрема, пропонується виключити із закону норму про забезпечення голови Ради і його заступників транспортом, секретаріатом, охороною, приміщеннями для проведення офіційних заходів, засобами на представницькі цілі, які не перевищують 40% відповідного посадового окладу.

Пропонується також позбавити депутатів права на забезпечення житлом, на отримання службового автотранспорту для виконання посадових обов’язків і на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної заробітної плати під час 45-денної відпустки в міжсесійний період.

Законопроектом пропонується встановити посадовий оклад депутатам у розмірі 15 встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати (згідно діючої редакції закону оклад парламентаріїв встановлюється Радою, а надбавки до нього нараховуються в розмірі, встановленому для членів Кабінету Міністрів).

З переліку гарантій трудових прав депутатів пропонується вилучити норму про першочергове працевлаштування дружини/чоловіка парламентарія, які змушені були змінити місце проживання і звільнитися з місця роботи у зв’язку з обранням чоловіка/дружини депутатом.

Парламентаріїв, які вийшли на пенсію, пропонується позбавити пільг, пов’язаних з виплатою грошової допомоги у розмірі 12 місячних посадових окладів працюючого депутата, а також права на отримання збільшеної пенсії.

Законопроектом також пропонується встановити граничний розмір пенсії (чинне законодавство його не передбачає) колишніх депутатів на рівні дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої законом про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

При цьому законопроект вилучає право парламентаріїв на страхування їх життя на суму десятирічного утримання депутата.

Як повідомлялося, в червні Верховна Рада відмовилася відмінити депутатську недоторканність і ряд пільг. За ухвалення проекту законопроекту №1356-2 у першому читанні проголосувало 25 депутатів, при 226 необхідних.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар