Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Раді Європи Україну занесли до «чорного списку» держав, які зневажають рішення судів

0 16

Україна потрапила до «чорного списку» європейських держав, які зневажають рішення судів. Про це заявив комісар Ради Європи з прав людини Томас Гаммарберґ, передає Радіо «Свобода».

На його думку, це явище треба розцінювати як відмову від принципів правової держави і як серйозну правозахисну проблему.

«Якщо ви виграли суд, скажімо у справі пенсії чи аліментів на дитину, то це ще не гарантія, що справедливість перемогла. У таких державах як Албанія, Боснія і Герцеговина, Молдова, Росія, Сербія та Україна рішення судів часто виконуються або частково, або з довгою затримкою, або деколи повністю ігноруються», – зазначив Гаммарберґ.

«Це стосується і органів державної влади, зокрема у сфері освіти, і також значною мірою державних компаній, наприклад у вугільній галузі, які не виплачують або зарплати, або пенсії, або відшкодування робітникам, які були поранені в робочий час», – додав він.

В свою чергу київський адвокат Тетяна Монтян сказала, що стикається з проблемою зневаги до судових рішень в Україні практично щодня.

«В Україні виконуються тільки ті рішення судів, які люди виконують добровільно, або для виконання яких не потрібно ніякого примусу, – наголошу адвокат. – Якщо ж мова йде про примус, то це практично неможливо зробити. В той же час у нашої Виконавчої служби завжди знаходиться час і натхнення для того, щоб обслуговувати рейдерські справи».

Заступник директора департаменту Державної виконавчої служби Олексій визнав, що невиконання судових рішень є серйозною проблемою в Україні. Він сподівається, що її допоможе розв’язати нова редакція Закону про виконавче впровадження. Цей документ готується до розгляду у Верховній Раді у другому читанні.

«Зокрема, законопроектом передбачено такий захід як адміністративний арешт фізичної особи за невиконання судового рішення. Часто трапляються випадки, коли державний виконавець з’ясовує майновий стан боржника і виявляється, що за ним майна не зареєстровано, він доходів не отримує і ми, виходить, не можемо задовольнити вимог стягувача», – розповів урядовець про документ, який запропонувало саме міністерство.

Джерело:

proUA

Залиште коментар