В Кабміні розробили перелік продуктів, які перевірятимуть на ГМО
Міністерство охорони здоров’я розробило перелік харчових продуктів, щодо яких здійснюється контроль вмісту генетично модифікованих організмів. Після узгодження з відповідними центральними органами виконавчої влади даний перелік буде затверджено. Про це «proUA» повідомили у прес-службі Мінекономіки.
До зазначеного переліку входять продовольча сировина та харчові продукти, які з неї можуть вироблятися, а саме: соя, кукурудза, картопля, томати, кабачки, диня, папайя, цикорій, цукровий буряк, ріпак, льон, бавовна, пшениця, соняшник, рис, харчові добавки, вироблені з ГМО, та харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, отримані з ГМО.
У міністерстві нагадали, що у зв’язку з прийняттям Верховною Радою кількох законів всі харчові продукти повинні маркуватися написом «з ГМО» чи «без ГМО».
Відповідно до чинного законодавства таке маркування повинно підтверджуватися лабораторними випробуваннями. Вартість одного випробування харчового продукту на вміст ГМО становить від 600 до 800 гривень.
«На сьогодні торговельні підприємства почали відмовлятися від вітчизняних та імпортних харчових продуктів, що не містять позначки «з ГМО» чи «без ГМО» та вимагають надання протоколів випробувань продукції на вміст ГМО», – повідомили у Мінекономіки.
За словами міністра економіки Богдана Данилишина, така ситуація може призвести до дефіциту продуктів харчування у торговельній мережі та значних збитків суб’єктів господарювання, у тому числі виробників та імпортерів харчових продуктів.
«Запровадження обов’язкового маркування харчових продуктів позначкою «без ГМО» не відповідає європейському законодавству та призведе до невиправданих мільйонних витрат коштів виробників харчових продуктів», – вважає міністр економіки.
У зв’язку з цим Мінекономіки розробило проект закону, яким скасовується обов’язкова вимога вказувати при етикетуванні харчових продуктів позначку «без ГМО» та встановлюється обов’язковість вказувати при етикетуванні харчових продуктів інформацію про наявність зареєстрованих генетично модифікованих організмів.
Нагадаємо, раніше Мінекономіки виступило з ініціативою скасувати маркування продуктів позначкою «Без ГМО».