Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Івано-Франківську суди відбуватимуться в режимі он-лайн

0 14

Сьогодні в Івано-Франківську презентували відкриту систему відеоконференцзв’язку між Апеляційним судом Івано-Франківської області та слідчим ізолятором. Як повідомили в Апеляційному суді, презетувала систему голова Апеляційного суду Івано-Франківської області Надія Стефанів.

За її словами, йдеться про «проведення судових засідань у кримінальних справах у режимі відеоконференції, за умовами якої склад суду, прокурор, а, можливо, і захисник знаходяться у приміщенні суду, а підсудний чи засуджений, який утримується під вартою, знаходиться у приміщенні слідчого ізолятора». «Тобто, ми маємо можливість чути, бачити тих, хто знаходиться у слідчому ізоляторі, а відповідна особа, яка засуджена і подала апеляційну скаргу, має можливість бачити усіх учасників судового процесу і брати участь у судовому засіданні в режимі он-лайн. Така можливість проведення дистанційного допиту передбачена діючим кримінально-процесуальним законодавством та статтею 303 Кримінально-процесуального кодексу України»», – уточнила Н.Стефанів.

«У цій програмі не братимуть участь справи, у яких особа має психічні чи фізичні відхилення або покаранням за вчинення злочину є довічне ув’язнення, – зауважила Н.Стефанів. – У якому режимі буде відбуватися слухання, вирішуватиме суд, але думка ув’язненого обов’язково буде врахована».

Система відеоконференцзв’язку між судом і слідчим ізолятором встановлена в Україні вперше. Проект реалізовано за підтримки Міжнародної організації з міграції та сприяння Посольства США в Україні.

У залі суду розміщені дві камери та є окремий монітор для суддів і ще один екран для осіб, які знаходяться у залі засідання. Кімната слідчого ізолятора облаштована однією камерою та моніторами.

Теги:

відео судового засідання

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар