Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В.Ющенко звернеться до КСУ з поданням про визнання постанови щодо відсторонення В.Стельмаха неконституційною.

0 22

Президент України Віктор Ющенко звернеться до Конституційного суду України з поданням про визнання постанови Верховної Ради про скасування постанови від 16 грудня 2004 р. про призначення Володимира Стельмаха головою Національного банку неконституційною. Про це заявив заступник глави Секретаріату президента України – уповноважений Президента України з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України Ігор Пукшин, повідомляє прес-служба глави держави.

“Президент України звернеться до Конституційного Суду України з поданням про визнання вказаної постанови Верховної Ради України неконституційною, але не для того, щоб поновити повноваження В.Стельмаха, оскільки вони не припинені, а лише для того, щоб запобігти подібним квазікадровим рішенням парламентаріїв у майбутньому”, – сказав І.Пукшин.

Заступник глави Секретаріату наголосив, що голова НБУ може бути звільнений з посади виключно у порядку, передбаченому Конституцією України, тобто лише за поданням Президента України.

Говорячи про інше рішення ВР – постанову про відповідальність В.Ющенка у фінансовій сфері, І.Пукшин наголосив, що воно є абсурдним. Адже покладення на Президента відповідальності за стан справ в економіці держави, на фінансовому ринку, у соціальній сфері не відповідає Конституції України, оскільки визначає відповідальним Президента України за сфери, що за Основним законом України є прерогативою парламенту і уряду.

На думку І.Пукшина, обидві постанови є політичними демаршами і не тягнуть за собою жодних юридичних наслідків.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар