Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В.Ющенко зупинив дію урядових постанов про залучення кредитів під держгарантії для закупівлі автомобілів меддопомоги та автомобілів для інвалідів.

0 26

Президент України Віктор Ющенко підписав указ №966/2009 “Про зупинення дії окремих постанов Кабінету міністрів України”. Відповідний указ оприлюднено на офіційному сайті глави держави. Указом зупинена дія постанов від 29 жовтня 2009 р. №1144 “Про залучення державним українським об’єднанням “Політехмед” у 2009 р. іноземного кредиту під державну гарантію для реалізації інвестиційного проекту щодо закупівлі автомобілів швидкої медичної допомоги з метою посилення соціальної захищеності громадян України”, від 29 жовтня 2009 р. №1145 “Про залучення у 2009 р. під державну гарантію іноземного кредиту для реалізації інвестиційного проекту щодо закупівлі засобів реабілітації (автомобілів) для забезпечення інвалідів з метою посилення соціальної захищеності громадян України” та від 4 листопада 2009 р. №1163 “Про внесення змін до постанов Кабінету міністрів України від 29 жовтня 2009 р. №1144 і №1145”.

Постановою №1144 уряд погодився з пропозицією Міністерства охорони здоров’я України щодо залучення іноземного кредиту в сумі, що не перевищує 100 млн дол. (за офіційним курсом, установленим Національним банком України на 23 жовтня 2009 р., – 800 млн грн), для реалізації інвестиційного проекту щодо закупівлі автомобілів швидкої медичної допомоги з метою посилення соціальної захищеності громадян України під державну гарантію. При цьому Кабінет міністрів України доручив Мінохоронздоров’я та Міністерству фінансів України забезпечити обслуговування іноземного кредиту та авансового платежу, а також інших платежів і витрат, пов’язаних із реалізацією інвестиційного проекту, за рахунок коштів державного бюджету України на 2009 р. та наступні роки. Постановою №1145 Кабмін погодився з пропозицією Міністерства праці та соціальної політики України щодо залучення іноземного кредиту в сумі, що не перевищує 400 млн дол. (за офіційним курсом, установленим НБУ на 23 жовтня 2009 р., – 3 млрд 200 млн грн), для реалізації інвестиційного проекту щодо закупівлі автомобілів для забезпечення інвалідів з метою посилення соціальної захищеності громадян України під державну гарантію. Зазначеною постановою уряд доручив Мінфіну забезпечити обслуговування іноземного кредиту та авансового платежу, а також інших платежів і витрат, пов’язаних із реалізацією інвестиційного проекту, за рахунок коштів державного бюджету України на 2010 р. та наступні роки, що передбачатимуться Мінпраці та соцполітики. До зазначених постанов 4 листопада 2009 р. постановою уряду №1163 було внесено низку змін.

На думку В.Ющенка, названі постанови не відповідають Конституції України. Президент, зокрема, вказує, що законом про держбюджет-2009 установлено, що у 2009 р. державні гарантії надаються урядом загалом в обсязі, що не перевищує 37 млрд грн. Після прийняття зазначених рішень Кабміном взято зобов’язань щодо надання державних гарантій за кредитами на суму понад 60 млрд грн, що суттєво перевищує обсяг гарантій, передбачений законом про державний бюджет на 2009 р.

 

Президентський указ №966/2009 набирає чинності з дня його опублікування.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар