Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В.Ющенко ветував закон про заборону грального бізнесу в Україні

0 13

Президент України Віктор Ющенко застосував право вето до Закону “Про заборону грального бізнесу в Україні” як такого, що порушує низку положень Конституції України, підтримуючи при цьому також позиції Міністерства юстиції і Міністерства фінансів України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Загалом Президент підтримує необхідність заборони в Україні грального бізнесу до вирішення питання жорсткого законодавчого врегулювання діяльності з проведення азартних ігор, організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів, зокрема, шляхом обмеження територій, де можуть бути розміщені зони грального бізнесу, заборони розташування гральних закладів у межах населених пунктів, мінімізації негативних соціальних наслідків від цієї діяльності.

Однак рішення ветувати згаданий закон вмотивоване тим, що він є популістським та незваженим. Закон спричинить втрату близько 200 тис. робочих місць. У разі набуття чинності без відповідного доопрацювання прийнятого 15 травня 2009 року Верховною Радою України закону, держава зазнає додаткових фінансових збитків через недоодержання державним бюджетом податкових надходжень від податків (зборів) з юридичних і фізичних осіб – організаторів грального бізнесу.

Крім того, ще одним важливим негативним наслідком суцільної заборони грального бізнесу стане криміналізація та різке збільшення кількості нелегальних гральних закладів. Прийняття закону про заборону грального бізнесу у чинній редакції лише спричинить збільшення тіньового сектору у цій сфері.

Разом з тим, Президент, ветуючи Закон “Про заборону грального бізнесу в Україні”, пропонує доопрацювати його з метою реальної заборони цієї діяльності на певний період часу до її належного законодавчого врегулювання. У даному законі повинен бути передбачений чіткий правовий механізм, спрямований на усунення соціально-економічних та правових проблем, пов’язаних із забороною грального бізнесу. Зокрема, Президент пропонує передбачити у законі, що ліцензії, видані суб’єктам підприємницької діяльності до дня набрання чинності цим Законом, не скасовуються, а їх дія зупиняється і відновлюється з дня створення спеціальних гральних зон відповідно до законодавства, яким буде врегульовано здійснення грального бізнесу в таких зонах. При доопрацюванні парламентом Закону “Про заборону грального бізнесу в Україні” глава держави його підпише, сказано в повідомленні.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар