Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В.Ющенко ветував нову редакцію закону про запобігання відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

0 18

Президент України Віктор Ющенко повернув зі своїми пропозиціями закон “Про внесення змін до закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” для повторного розгляду Верховною Радою України. Про це повідомляє головна служба інформаційної політики Секретаріату президента.

Цей закон, прийнятий парламентом 6 листопада 2009 р., передбачає викладення закону “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” в новій редакції – “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму”, що спрямована на забезпечення реалізації положень сорока рекомендацій Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF). Водночас, на думку В.Ющенка, нова редакція закону не пропонує принципово нових методів та механізмів боротьби з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, а лише наділяє спеціально уповноважений орган невиправдано великими повноваженнями, зокрема, щодо збирання та зосередження в межах одного органу необмеженого обсягу фінансової інформації, причому ці повноваження не відповідають реальним потребам боротьби з економічною злочинністю та протидії фінансуванню тероризму.

В.Ющенко наголошує також, що запропонована редакція закону порушує конституційні права та законні інтереси громадян і суб’єктів підприємницької діяльності, зокрема право розпорядження своєю власністю, звуження таких прав.

Пропозиції Президента України під час розгляду закону на пленарному засіданні парламенту представлятиме перший заступник глави Секретаріату президента – представник Президента України у Кабінеті міністрів України Олександр Шлапак.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар