Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В.Ющенко підписав закон про особливості проведення заходів з фінансового оздоровлення банків.

0 18

Президент України Віктор Ющенко підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків”. Текст закону, який було підписано 24 липня 2009 р., сьогодні було розміщено на офіційному сайті глави держави.

Нагадаємо, 24 липня ц.р. Верховна Рада ухвалила в цілому вищезазначений закон.

Положення закону стосуються, зокрема, спрощеного порядку реорганізації банків, передачі їх активів та пасивів, зменшення статутного капіталу банку при виконанні плану фінансового оздоровлення в рамках процедури тимчасової адміністрації, особливостей дії мораторію на виконання зобов”язань перед кредиторами.

Зокрема, передбачається з метою забезпечення капіталізації банку за участю держави, що тимчасовий адміністратор зобов”язаний отримати матеріали діагностичного обстеження, висновок загальновизнаної аудиторської компанії про результати оцінки капіталу банку, проведеної за методикою, затвердженою Національним банком України, і в разі потреби за погодженням з Національним банком України прийняти рішення про відповідне коригування (збільшення або зменшення) статутного капіталу банку.

Також передбачено, що у випадку, якщо розмір капіталу банку, визначений за результатами аудиту, є меншим ніж розмір статутного капіталу, тимчасовий адміністратор зобов”язаний протягом трьох днів від дати погодження Національним банком України рішення тимчасового адміністратора про зменшення статутного капіталу такого банку внести відповідні зміни до статуту банку, участь у капіталізації якого бере держава.

Також, законом встановлюється особливий порядок зменшення статутного капіталу банку, якщо розмір капіталу, визначений загальновизнаною аудиторською компанією менше статутного і у капітал банку планується входження держави.

Передбачається, що на відміну від загального порядку, таке зменшення капіталу не потребує згоди кредиторів і не тягне за собою виникнення у них право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов’язань товариства та відшкодування їм збитків.

Разом з цим, законом уточнюється перелік інформації що має містити пропозиція Національного банку України щодо капіталізації банків та висновок загальновизнаної аудиторської компанії.

Законом пропонується встановити, що обмін інформацією між Національним банком України та Міністерством фінансів України щодо банків, участь у капіталізації яких бере держава, здійснюється без урахування порядку розкриття банківської таємниці, визначеного ст. 62 Закону України “Про банки і банківську діяльність”.

Водночас, законом врегульовується питання захисту працівників центрального апарату Міністерства фінансів України, які безпосередньо приймають участь у вирішенні питання щодо участі держави у капіталізації банку.

Також законом передбачено продовжити до 1 січня 2013 р. неоподаткування вкладів фізичних осіб до банківських та небанківських фінансових установ.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар