Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В інституті держави і права підтвердили правомірність дій Тимошенко

0 70

В інституті держави і права розцінюють газові директиви екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко способом реалізації її повноважень. Про це заявив заступник голови інституту Володимир Нагребельний під час допиту у Печерському суді по справі Тимошенко у понеділок, 15 серпня.

За його словами, в українському законодавстві чітко не визначено поняття директив, а «цей термін в енциклопедії має близько 10 синонімів».

«Крім того, у нас, на превеликий жаль, (в законодавстві) виписані повноваження, але відсутній спосіб реалізації цих повноважень. У даному випадку я вважаю це (директиви) способом реалізації повноважень прем’єр-міністра», – зазначив експерт.

При цьому, Нагребельний не вважає надання таких вказівок від голови уряду втручанням в діяльність «Нафтогазу».

«Якби прем’єр-міністр давав вказівки, скажімо, приватному акціонерному товариству «Житомирська панчішна фабрика», це було б втручанням у господарську діяльність і кваліфікувалося б як перевищення повноважень. Однак «Нафтогаз» – це особливий суб’єкт господарювання, який перебуває у сфері управління Кабінету міністрів», – додав він.

Крім того, Нагребельний наголосив, що Тимошенко не видавала директиви «Нафтогазу» на підписання контрактів, а робила вказівки лише на переговори, на що вона мала право.

Він також зазначив, що чинні газові контракти є дійсними та правомірними, оскільки вони не скасовані у судовому порядку.

Крім того, Нагребельний висловив заперечення щодо того, щоб його допитували у якості свідка, оскільки, за його словами, він має допитуватися у якості експерта, бо не знає обставин справи і працював з документами лише відповідно до запитів прокуратури.

Теги:

Інститут держави і права, справа Тимошенко, Нагребельний Володимир

Джерело:

Тиждень

Залиште коментар