Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В законодавче поле буде введено визначення сепаратизму

0 23

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про протидію та запобігання сепаратизму та подолання наслідків сепаратистської діяльності на території України (десепаратизації).

За даний законопроект №43000 на засіданні у вівторок, 22 липня, проголосували 228 народних депутатів з 265 зареєстрованих у залі засідання.

Законопроект дає визначення сепаратизму і юридичної відповідальності за сепаратизм, як конституційної відповідальності, яка має, насамперед, політичний характер нарівні з кримінальною та адміністративною відповідальністю.

Законопроект передбачає, що об’єктами десепаратизаційної люстрації є органи законодавчої, виконавчої, судової влади, правоохоронні органи, Збройні сили України, Служба безпеки України, органи місцевого самоврядування, політичні партії, вищі навчальні заклади та ЗМІ всіх форм власності.

Суб’єктами десепаратизаційної люстрації є народні депутати України і помічники народних депутатів України, на яких поширюється дія закону про державну службу, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати обласної, Київської і Севастопольської міських рад, державні службовці, які обіймали керівні посади в центральних органах виконавчої влади та їхніх регіональних підрозділах, керівники міських рад та їхні заступники, сільські, селищні, міські голови, керівники та заступники керівників виконавчих органів місцевих рад.

Окрім того, суб’єктами цього закону є судді, працівники органів прокуратури, голови, заступники та секретарі виборчих комісій, військовослужбовці Збройних сил України та інших військових формувань України, крім військовослужбовців строкової служби, інші особи, які уповноважені виконувати функції держави.

Законопроект визначає критерій десепаратизаційної люстрації і час тимчасового позбавлення права обіймати посади. Згідно з законопроектом, терміни тимчасового позбавлення права обіймати керівні посади визначають у 5 і 15 років.

Законопроект також передбачає ліквідаційні та конфіскаційні заходи десепаратизації. Під ліквідаційні критерії десепаратизації потрапляють політичні партії, громадські організації, юридичні особи, які були пов’язані із сепаратистською діяльністю, а також іноземні банки, які знаходяться під контролем іноземних урядів, що здійснювали військову агресію проти України, анексію частини території України або підтримують сепаратизм в Україні.

Залиште коментар