Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні запрацює Єдиний держреєстр ветеранів війни

0 46

Кабмін доручив Мінветеранів забезпечити створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Відповідну постанову № 700 було прийнято на урядовому засіданні 14 серпня.

Установлено, що до моменту запровадження електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру ветеранів війни з державними електронними інформаційними ресурсами розпорядники таких ресурсів обов’язково надають на запит Міністерства у справах ветеранів інформацію з відповідних державних електронних інформаційних ресурсів в електронній формі.

Реєстр – це єдина державна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, захисту і знеособлення інформації про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей таких осіб та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Реєстр вестимуть з метою обліку вищезазначених осіб, адміністрування їх потреб, реалізації пільг та інших соціальних гарантій. Також за допомогою Реєстру координуватиметься діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань соцзахисту зазначених осіб.

До Реєстру вноситимуть такі відомості:

– загальні відомості про особу;

– серія та/або номер документа, що посвідчує особу, найменування органу, що видав документ, дата видачі, строк дії;

– відомості про смерть особи на підставі даних про смерть з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманих у порядку взаємодії інформаційних систем;

– вид та реквізити документів, що підтверджують право на пільгу, та строк дії такої пільги;

– відомості про склад сім’ї; житло у разі перебування на квартирному обліку для поліпшення житлових умов; пільги, на які особа має право; фактичне користування пільгами, строк та обсяг їх отримання особою; підстави та дату надання статусу ветерана війни, особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, особи, на яку поширюється чинність Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; групу інвалідності; наявність кількох статусів; надання матеріальної допомоги, забезпечення реабілітаційними послугами, отримання земельної ділянки, забезпечення житлом або надання компенсації, отримання інших пільг згідно із законодавством; забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації; перебування на обліку у Державному центрі зайнятості; рівень освіти особи; робочі навички та робочий досвід особи; майнові права особи.

Відомості про осіб є конфіденційними. Реєстр вестимуть українською мовою.

Реєстр буде централізованим офіційним джерелом верифікації інформації про наявність статусу ветерана війни, особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності тощо. Доступ до персональних даних особи, що містяться у Реєстрі, надаватимуть держорганам за наявності визначених законом підстав.

Відомості про особу надаватимуть визначеним особам безоплатно у вигляді довідки на їх письмове звернення.

Залиште коментар