Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні обмежили операції з електронними грошима

0 24

НБУ оприлюднив постанову №378, яким встановлюється щоденний ліміт на операції з web-коштами на рівні 500 грн, щомісячний – 4 тис. грн, річний – 35 тис. грн. Ці вимоги наберуть чинності з 25 липня (планованої дати публікації документа).

Водночас фінансисти одразу уточнюють, всі ці ліміти торкнуться не персонально кожного українця, а лише їх електронних гаманців. Іншими словами, вам, як і раніше, ніхто не зможе перешкодити створити з дюжину web-гаманців і з кожного розраховуватися в рамках затверджених Нацбанком лімітів.

«Нова постанова не містить жодних вимог щодо ідентифікації держателів електронних гаманців. Ключове завдання НБУ – забезпечити легітимність і контроль над обігом електронних грошей в країні. Це абсолютно нормальне бажання, враховуючи суть таких грошей. Допускаю, що через якийсь час регулятор може ініціювати введення процедури ідентифікації держателів електронних гаманців. З тим, щоб ще більше звузити можливості для зловживань», – прокоментував «Вестям» нововведення начальник управління організації термінального бізнесу банку «Національний кредит» Євген Думчев.

Поки в Україні діє лише одне обмеження: людині дозволяється тримати на одному електронному гаманці не більш ніж 8 тис. грн. Інших табу НБУ поки не вводив, і, власне, мало впливав на ринок електронних грошей: все, що робили чиновники, це вимагали платіжні системи пройти у них обов´язкову реєстрацію. Так і цього домагалися не завжди: наприклад, одна з найбільш популярних в нашій країні систем – WebMoney – так і не пройшла в центробанку всі дозвільні процедури.

Нова постанова Нацбанку – це ніщо інше, як спроба підвищити контроль над інтернет-ринком платежів. Ринком, популярність якого зростає з кожним днем, але поки лише по світу: згідно з дослідженням WorldPay, частка онлайн-покупок, здійснених за допомогою альтернативних платіжних методів, повинна зрости на планеті з нинішніх 43% до 59% до 2017 р.

 

Джерело:

Фінанси

Залиште коментар