Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відставка Яценюка: правові наслідки

0 34

10 квітня Арсеній Яценюк заявив, що прийняв рішення скласти повноваження Прем’єр-міністра України, і 12 квітня відповідне подання буде внесено до Верховної Ради.

Відзначимо, що право Прем’єр-міністра піти у відставку за власним бажанням закріплено в ст. 115 Конституції. В Основному Законі, а також в Законі «Про Кабінет Міністрів» говориться, що відставка Прем’єр-міністра має наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів.

Кабмін, який склав повноваження перед ВР, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого уряду (але не довше 60 днів – уточнюється в ст. 17 Закону про Кабмін). Всі члени Кабінету Міністрів, що знаходяться у відставці, звільняються зі своїх посад з початку роботи новосформованого Кабміну.

Отже, відставку Арсенія Яценюка повинна прийняти Верховна Рада. При цьому в Регламенті ВР відсутні положення, що регулюють питання розгляду відставки Прем’єра.

Нагадаємо, ВР вже намагалася відправити Кабмін Яценюка у відставку (з іншої причини – резолюції недовіри), але голосів депутатів не вистачило.

Якщо ж на цей раз парламент погодиться відправити у відставку уряд, Президент повинен буде внести до Верховної Ради за пропозицією коаліції депутатських фракцій письмове подання про надання згоди на призначення на посаду нового Прем’єр-міністра. Для прийняття відповідної постанови (не пізніш як через 5 днів після внесення подання) необхідно буде мінімум 226 голосів депутатів.

Особа, призначена Прем’єр-міністром України, набуває повноважень за цією посадою з моменту видання Указу Президента України про призначення.

Далі буде сформований новий Кабмін. Міністр оборони і міністр закордонних справ призначаються ВР за поданням Президента, а інші члени Кабміну – призначаються ВР за поданням Прем’єр-міністра.

Відзначимо, що Петро Порошенко вчора заявив, що очікує формування нової коаліції в парламенті 12 квітня, як і внесення кандидатури Володимира Гройсмана на посаду глави Кабміну. Таким чином, вже завтра може відбутися призначення нового Прем’єра.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар