Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відповідальність за неправдиву декларацію

29

Голова Верховної Ради, виконуючий обов’язки Президента Олександр Турчинов схвалив введення штраф до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (8,5 тис. гривень) за подачу завідомо неправдивих даних у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента.
Згідно повідомлення, Турчинов підписав Закон № 1261 -VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України».
Нагадаємо, Верховна Рада 13 травня ухвалила відповідний закон (№ 4556). Згідно з документом, вводиться штраф до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів за подачу завідомо неправдивих даних у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.
У Кодекс про адміністративні порушення вводиться норма, згідно з якою чиновник піддається штрафу від 150 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 2,55-8,5 тис. гривень) за подачу завідомо неправдивих даних у декларації про доходи.
Також законом дозволяється спеціальна конфіскація майна неповнолітніх порушників або визнаних судом неосудними громадян, звільнених у зв’язку з цим від кримінального покарання.
Рада зобов’язала суди застосовувати до порушників штраф, виходячи з двократного розміру незаконно одержаного прибутку (доходу).
Крім того, парламент запровадив кримінальну відповідальність (до 3 років, з тяжкими наслідками — до 8 років в’язниці) за зловживання владою або службовим становищем.

Джерело:

Дело

Комментарии