Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Узаконені відбитки

0 28

Ухвалений 22 липня закон (реєстр. № 4991) вносить змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Закон встановлює необхідність вносити до Єдиного демографічного реєстру не лише відцифровані підпис особи та образ обличчя особи, але й відцифровані відбитки пальців рук.

У законі сказано, що відцифровані відбитки після внесення до безконтактного електронного носія вилучаються з Реєстру та знищуються. Порядок отримання відцифрованих відбитків встановлює Кабінет міністрів України.

За згодою особи відцифровані відбитки пальців рук вносяться до безконтактного електронного носія при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного або службового паспорта, посвідчення особи моряка, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, проїзного документа біженця.

Якщо громадянин України бажає відмовитися через свої релігійні переконання від внесення до безконтактного електронного носія відбитків, закон гарантує йому право, встановлене ч. 2 ст. 16 цього закону.

Відцифровані відбитки пальців рук особи отримуються після досягнення нею 12-річного віку.

Джерело:

Ракурс

Залиште коментар