Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Утримання одного депутата українцям обійдеться в 1,93 млн грн

0 18

В документі, який є в розпорядженні “Української правди”, зокрема, передбачено, що депутати цього року можуть витратити на помічників 240 тисяч гривень, хоча в 2011 році бюджет виділяв на це кожному депутату по 216 тисяч.

Кошторис, як і в минулому році, передбачає, що кожен депутат має право витратити 1 700 гривень для “проходження через зал офіційних делегацій при відрядженнях”. Це дозволятиме народному представникові не пітніти в загальній черзі на посадку в Борисполі, а чекати, поки за ним приїде мікроавтобус і відвезе прямо до трапу.

1 700 гривень – це невелика сума, але якщо її поширити на 450 обранців, то виходить майже 1 мільйонів гривень абсолютно беззмістовних витрат, оскільки зала офіційних делегацій є нічим іншим як бар’єром, що відділяє депутатів від своїх виборців.

Так само кожному з 450 депутатів залишили 26800 гривень на перельоти Україною протягом року, при чому значна частина слуг народу вважає за честь перевищити ці ліміти. За статтею “виступи на радіо, телебаченні та у пресі з питань депутатської діяльності” обранець може витратити все ті ж 5 тисяч гривень на рік. В кошторисі також залишилася ще окрема стаття “відшкодування періодичним виданням за публікацію авторських матеріалів депутатів” – 500 гривень на кожного протягом року.

Посадовий оклад народного депутата залишився незмінним – він становить 6 109 гривень, але з урахуванням усіх надбавок обранець отримує на руки близько 15 тисяч гривень зарплати щомісяця.

 

Насправді ж, депутати отримують таку суму в подвійному розмірі. Офіційно вона називається “відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень”, але за використання цих бюджетних коштів обранці нікому не звітують.

Розмір “депутатських” у цьогорічному кошторисі залишився незмінним – 209 тисяч 100 гривень на рік кожному слузі народу, або 17 425 гривень на місяць.

Видання “Сегодня” підрахувало, що цього року в середньому один депутат обійдеться народу в 1,93 млн грн, це на 120 тисяч дешевше, ніж у минулому.

Нардепи вирішили заощадити на законотворчій діяльності (мінус 44 млн грн), зате збільшили витрати на зарплату персоналу, діяльність державних ЗМІ і своє проживання в готелі “Київ”.

Зазначимо, що депутати Верховної Ради за перший квартал 2011 р. перевищили ліміти на безкоштовний транспорт, насамперед авіаперельоти, на 1 мільйон 800 тисяч гривень. 2011 року лише 12 з 450 депутатів відмовилися від щорічної матеріальної допомоги “на оздоровлення” у сумі 35 тис. гривень.

 

Теги:

Верховна Рада України, статус народного депутата

Джерело:

Українська правда

Залиште коментар