Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд обмежить спецпенсії

0 71

З метою встановлення соціальної справедливості, Верховна Рада України 27.03.2014 р. прийняла Закон, що передбачає, зокрема, зменшення розміру пенсій, призначених за «спеціальними» законами і встановлення їх на рівні 70 % від суми місячної заробітної плати (заробітку), з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Раніше пенсія, призначена за «спеціальними» законами (прокурорам, народним депутатам, суддям, держслужбовцям), нараховувалася в розмірі 80 % від суми місячної заробітної плати, з якої було сплачено єдиний соціальний внесок, в той час як для інших громадян при стажі роботи 40 років цей розмір становить 54 %.

Водночас уряд прийняв рішення не обмежувати на 50 % пенсії працюючим пенсіонерам. Це пов’язано з тим, що громадськістю негативно сприйнято намір застосувати вказане обмеження .

«Дійсно, запропонований захід стосується різних категорій громадян, більшість з яких працює за складного матеріального стану і низького рівня пенсій», — повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Залиште коментар