Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд ініціює скасування всього радянського законодавства

0 99

В Україні можуть припинити дію всі закони і акти міністерств і відомств, які були прийняті до проголошення незалежності в 1991 році.

Скасування нормативних актів ініціює Мін’юст. Міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що в українському законодавстві залишилося дуже багато актів, які приймалися Радянським Союзом, УРСР, Раднаркому, Радою Міністрів УРСР, які створюють перешкоди для українських громадян і бізнесу. Тому Міністерство юстиції розробило проект закону про визнання такими, що втратили чинність, актів органів УРСР і СРСР.

Згідно з проектом, протягом шести місяців після набрання чинності закону (в разі його прийняття Верховною Радою України) припинять свою дію всі підзаконні акти міністерств, відомств, президій та комісій, прийняті до 24 серпня 1991 року. Протягом року після вступу в силу закону втрачають чинність закони УРСР і СРСР, а протягом трьох років – все кодифіковані акти УРСР, до сих пір діють в Україні.

Кабмін на сьогоднішньому засіданні підтримав розроблений Мін’юстом законопроект «Про визнання такими, що втратили чинність, актів органів державної влади та управління УРСР і постанови Верховної Ради від 12 вересня 1991 року« Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства СРСР »і постановив направити документ на розгляд в Верховну Раду.

Уряд розраховує на прийняття законопроекту Верховною Радою України вже в травні цього року.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар