Урядом прийняті рішення, спрямовані на захист малого та середнього бізнесу в умовах світової кризи
На засіданні Уряду, що пройшло 25 березня, було прийнято низку рішень, ініційованих Держкомпідприємництвом, що спрямовані на економічний захист малого та середнього бізнесу в умовах кризи.
Зокрема, були прийняті вкрай важливі для підприємців розроблені Держкомпідприємництвом спільно з Фондом Держмайна зміни до 73 ст. Закону про Державний бюджет, які дозволяють подовжувати договори орендарям державного майна, що добросовісно виконують свої зобов’язання, до 2 років без проведення конкурсів та аукціонів. За словами Голови Держкомпідприємництва Олександри Кужель, представники бізнесу чекали перегляду цієї статті три роки, і сьогодні Уряд пішов назустріч підприємцям.
На зменшення впливу несприятливої економічної ситуації на бізнес спрямовані і внесені Кабінетом Міністрів зміни до методики розрахунків орендної плати. Цій захід дозволяє знизити орендну плату для малого та середнього бізнесу вдвічі. Таке запровадження тимчасового зменшення ставок є надзвичайно вагомою підтримкою підприємництва з боку держави.
Крім того, на засіданні Уряду було прийнято постанову, проект якої розроблено Держкомпідприємництвом спільно з асоціаціями фармацевтичної галузі, виробниками ліків та представниками громадськості, щодо удосконалення механізму ціноутворення на ліки. Цей проект отримав одностайну підтримку представників фармацевтичного ринку України. Урядом обмежено до 12% оптову надбавку і до 25% роздрібну надбавку до цін на ліки. За ініціативою Держкомпідприємництва запропоновано заходи, спрямовані на підтримку вітчизняного виробника – виключено із сфери державного регулювання цін лікарських засобів ліки вітчизняного виробництва з оптово-відпускною ціною виробника нижчою за 12 гривень за упаковку. Це буде стимулювати аптечні заклади активніше включати до свого асортименту вітчизняні недорогі вітчизняні препарати. Крім того, Постановою передбачено прив’язку ціни на ліки до митної вартості. На думку учасників фармацевтичного ринку, цей крок буде сприяти зниженню вартості лікарських засобів, бо виключає закладення ризиків валютних коливань у вартість, як це було до сьогодні.
Окрім того, за ініціативою Голови Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Олександри Кужель на наступному засіданні Кабміну буде заслухано керівництво Державного комітету по земельним ресурсам стосовно виконання доручення Прем’єр-Міністра Ю. Тимошенко щодо дерегуляції та спрощення процедур у сфері землекористування. Також Уряд планує розібратись у причинах, які призводять до відмови регіональними відділеннями Держкомзему у видачі актів на землю громадянам.