Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд затвердив Порядок організації загальнодержавних оплачуваних громадських робіт

0 19

Кабінет Міністрів України постановою затвердив Порядок організації загальнодержавних оплачуваних громадських робіт.

Зокрема, документом визначено, що такі роботи виконуються на об’єктах у сфері будівництва та реконструкції (модернізації) спортивної, транспортної, медичної, туристичної і телекомунікаційної інфраструктури, у тому числі на об’єктах, пов’язаних з підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, повідомив журналістам перший заступник Міністра праці та соціальної політики України Павло Розенко, який представляв на засіданні Уряду проект акта.

За його інформацією, відповідно до затвердженого Порядку загальнодержавні оплачувані громадські роботи виконуються за строковими трудовими договорами, укладеними з підприємствами, які визначені виконавцями робіт на вказаних об’єктах. Організовуються такі роботи місцевими державними адміністраціями на підставі інформації розпорядників бюджетних коштів, що є замовниками робіт, про підприємство — виконавця, місцезнаходження об’єкта, строки виконання і види робіт.

Павло Розенко також зазначив, що для укомплектування вільних робочих місць підприємств першочергово будуть залучатися особи, зареєстровані у встановленому порядку як такі, що шукають роботу, та безробітні. У разі потреби державна служба зайнятості здійснюватиме за кошти Фонду соціального страхування на випадок безробіття професійне навчання безробітних осіб, які направляються на загальнодержавні оплачувані громадські роботи, а також забезпечуватиме підбір та направлення необхідних для укомплектування робочих місць працівників з інших регіонів. При цьому умови перевезення та проживання працівників мають узгоджуватися між ними та роботодавцем до укладення трудового договору. Крім того, прийнятою постановою визначені і соціальні гарантії учасників загальнодержавних громадських робіт та умови оплати їх праці.

«Затвердження Порядку дасть можливість зменшити напругу на ринку праці та забезпечити соціальний захист незайнятого населення в умовах фінансово-економічної кризи, а також реалізувати потреби держави у виконанні суспільно-корисних робіт», — підкреслив Павло Розенко.

Залиште коментар