Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд вніс до парламенту проект Адміністративно-процедурного кодексу

0 21

Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради проект Адміністративно-процедурного кодексу, що закріплює детальну регламентацію процедур взаємовідносин органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з фізичними та юридичними особами.

Як повідомлялося з посиланням на прес-службу Мін’юсту, розроблений міністерством документ гарантує кожній особі в Україні право на неупереджене, чесне вирішення його справи у встановлений термін.

Зокрема, термін права кожної людини бути вислуханою до ухвалення будь-якого індивідуального рішення, що може на неї негативно вплинути, права на доступ до матеріалів справи особи, зобов’язання адміністративних органів обґрунтовувати свої рішення тощо.

Адміністративне оскарження виділено в окремий розділ кодексу. Так, згідно з проектом, суб’єктом розгляду скарги є вищий адмінорган, який розглядає адміністративну справу, орган виконавчої влади, орган чи посадова особа місцевого самоврядування, уповноважені розглядати та ухвалювати рішення з порушених у скарзі питань. Також суб’єктом розгляду скарги може бути комісія, утворена адміністративним органом для розгляду скарг.

Окремим розділом кодексу визначається порядок виконання адміністративного акта, зокрема примусового.

Передбачається, що з ухваленням Адміністративно-процедурного кодексу буде введено нову ідеологію функціонування органів влади.

Проект Адміністративно-процедурного кодексу України було схвалено на засіданні Кабінету Міністрів 14 листопада.

Залиште коментар