Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд ухвалив низку рішень щодо вантажних автоперевезень

0 40
КИЇВ, 25 лютого. (Олександр Хорольський, Костянтин Соловчук – УКРІНФОРМ). Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень щодо вирішення проблемних питань у галузі вантажних автомобільних перевезень, повідомляють кореспонденти УКРІНФОРМу. Відповідні рішення були проголосовані на розширеному засіданні уряду, після чого Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко поінформувала, що документи будуть остаточно доопрацьовані та підписані вже до кінця цього тижня. “Я просила б, щоб упродовж трьох днів усе було доопрацьовано та випущено. Наприкінці п’ятниці я хочу все це підписати”, – заявила Прем’єр.

Загалом у рамках вирішення питання було прийнято сім документів. Так, законопроект “Про внесення змін до статті 5 Закону “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” передбачає розподіл для автоперевізників-фізичних осіб транспортного збору на щоквартальні платежі рівними частинами.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо здійснення державного контролю (нагляду) в сфері автомобільного транспорту передбачає запровадження штрафів для представників каботажних перевезень, які на зворотному шляху беруть вантажі для внутрішніх перевезень. Наразі, за словами міністра транспорту та зв’язку Йосипа Вінського, введені штрафи становитимуть 1,5 тисячі євро, при тому, що в Європі аналогічні штрафи становлять 2-4 тисячі євро. Також законопроект передбачає відміну ліцензійних карток перевізників.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ліцензування господарської діяльності з надання транспортно-експедиторських послуг передбачає запровадження нового виду ліцензування – ліцензування експедиторської діяльності.

В той же час низку питань уряд вирішив власними постановами та розпорядженнями. Так, постанова “Про затвердження переліку документів, необхідних для здійснення внутрішніх перевезень вантажів” обмежив перелік документів, які застосовуються для цього виду діяльності.

Постанова про внесення змін до порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті розповсюдила на нерезидентів України можливість здійснення рейдових перевірок Державтоінспекцією. “Фактично пункт 2 цієї постанови дає можливість ДАІ зупиняти ці авто на дорогах, тоді як зараз вони можуть перевіряти нерезидентів лише на місцях дислокації”,- пояснив міністр транспорту Йосип Вінський.

Постанова про заходи щодо стабілізації цін на внутрішні вантажні перевезення передбачає запровадження до кінця 2009 року мінімальних цін на здійснення вантажних перевезень, які становитимуть від 0,5 до 1,1 розміру вартості одного літра пального вартості перевезень на один кілометр в залежності від вантажопідйомності машини.

Постановою “Про утворення ради з питань пасажирських та вантажних автоперевезень та автомобілістів при Кабінеті Міністрів України” створений відповідний дорадчий орган при уряді.

Джерело:

УКРІНФОРМ

Залиште коментар