Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд схвалив проект Закону “Про надання громадянам безкоштовної правової допомоги”.

13

Уряд схвалив проект Закону “Про надання громадянам безкоштовної правової допомоги”. Таке рішення ухвалене сьогодні на засіданні уряду, повідомив журналістам міністр юстиції Микола Оніщук.

За його словами, документом передбачається створення в населених пунктах центру з надання безкоштовної юридичної допомоги, куди зможуть звертатися громадяни. Законом передбачається, що в якості первинної юридичної допомоги обов’язок всіх представників публічної влади надавати консультації і роз’яснення щодо норм чинного законодавства в межах своєї компетенції. Крім того, діяльність центрів за поданням безкоштовної юрдопомоги сприятиме реалізації конституційних прав громадян, зокрема, на захист від звинувачення.

Для функціонування даних центрів, держава укладатиме договори з юристами і адвокатами на оплату їх послуг із коштів держбюджету. “За нашими підрахунками осяг витрат складе близько 25 млн грн в рік. Це не велика сума, і вона посильна для бюджету”, – сказав міністр.

Він також повідомив, що уряд має намір внести даний законопроект на розгляд парламенту в якості першочергового.

Джерело:

РБК – Україна

Комментарии