Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд пропонує у 3,5-4 рази підвищити штрафи за порушення в охороні праці та надр

0 17

Кабінет Міністрів України пропонує підвищити розміри адміністративних штрафів за порушення законодавства про охорону праці та охорону надр відповідно в 4 та 3,5 разу.

Згідно з проектом поправок до Кодексу про адміністративні порушення та Кримінального кодексу, внесеним днями до Верховної Ради та оприлюдненим на її сайті, максимальний штраф за порушення в охороні праці передбачається збільшити з 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг, нині 17 грн), в охороні надр – із 14 до 50 нмдг.

“Аналіз ситуації, що склалась на сьогодні у сфері промислової безпеки, охорони праці, свідчить про те, що роботодавцю вигідніше заплатити мінімальний штраф, ніж спрямувати кошти на придбання нового устаткування, засобів індивідуального захисту або на навчання працівників безпечним методам праці”, – зазначено в пояснювальній записці до законопроекту.

Уряд також зазначає, що спостерігається зростання кількості порушень у сфері охорони надр.

“Кількість осіб, які притягалися до відповідальності… збільшується, що свідчить про поширеність таких правопорушень у суспільстві та про недієвість штрафів у розмірах, визначених законодавством”, – зазначає уряд.

Згідно з даними Державної служби статистки, які наводить уряд, кількість порушників статей Кодексу про адміністративні порушення у сфері охорони праці в 2009 році становила 61,6 тис., у сфері охорони надр – 5,4 тис., що відповідно на 13,4% та втричі більше, ніж у 2006 році.

Теги:

охорона праці, охорона надр, Кабінет міністрів України

Залиште коментар