Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україну виключили з «чорного списку» FATF

16

Про повідомила перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова під час брифінгу, говорячи про прийняте 27 жовтня на пленарному засіданні FATF рішення про припинення моніторингу України і вилучення її з так званого «чорного списку».

Вона нагадала, що Україна була внесена до так званого «чорного списку» FATF на початку 2010 року через невідповідність національного законодавства стандартам і вимогам цієї організації. «Одразу після цієї неприємної події український уряд разом з НБУ розпочав активно готувати всі необхідні законодавчі акти, щоб привести українське законодавство у відповідність до вимог FATF», – зазначила вона. Ірина Акімова повідомила, що Державна служба фінансового моніторингу України і Нацбанк підготували чотири законопроекти, які Верховна Рада ухвалила на початку 2011 року.

«Після прийняття цих законів в Україні працювала дуже серйозна місія FATF, яка перевірила, наскільки виконуються ті чи інші вимоги, наскільки серйозно ведеться робота з імплементації цих законів», – зазначила Перший заступник Глави Адміністрації. Ця діяльність, за її словами, тривала понад півтора року – і результатом стало вилучення України з «чорного списку» FATF.

Голова Державної служби фінансового моніторингу Сергій Гуржій назвав рішення FATF знаковим для національної фінансової системи. «Це сигнал для світової фінансової системи про те, що Україна сьогодні не є загрозою, не є країною ризику, а навпаки є надійним партнером», – наголосив він.

Теги:

відмивання грошей, «чорний список» FATF
Комментарии