Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україну виключили з «чорного списку» FATF

0 16

Про повідомила перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова під час брифінгу, говорячи про прийняте 27 жовтня на пленарному засіданні FATF рішення про припинення моніторингу України і вилучення її з так званого «чорного списку».

Вона нагадала, що Україна була внесена до так званого «чорного списку» FATF на початку 2010 року через невідповідність національного законодавства стандартам і вимогам цієї організації. «Одразу після цієї неприємної події український уряд разом з НБУ розпочав активно готувати всі необхідні законодавчі акти, щоб привести українське законодавство у відповідність до вимог FATF», – зазначила вона. Ірина Акімова повідомила, що Державна служба фінансового моніторингу України і Нацбанк підготували чотири законопроекти, які Верховна Рада ухвалила на початку 2011 року.

«Після прийняття цих законів в Україні працювала дуже серйозна місія FATF, яка перевірила, наскільки виконуються ті чи інші вимоги, наскільки серйозно ведеться робота з імплементації цих законів», – зазначила Перший заступник Глави Адміністрації. Ця діяльність, за її словами, тривала понад півтора року – і результатом стало вилучення України з «чорного списку» FATF.

Голова Державної служби фінансового моніторингу Сергій Гуржій назвав рішення FATF знаковим для національної фінансової системи. «Це сигнал для світової фінансової системи про те, що Україна сьогодні не є загрозою, не є країною ризику, а навпаки є надійним партнером», – наголосив він.

Теги:

відмивання грошей, «чорний список» FATF

Залиште коментар