Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україну оцінили за критерієм верховенства права

19

Україна пасе задніх за всіма параметрами Світового індексу верховенства права, який презентовано на Світовому Форумі Верховенства Права у Гаазі.

Світовий індекс верховенства права (СІВП) вимірювали у трьох площинах: загальний (97 країн), регіональний (Східна Європа та країни СНД за винятком Туркменістану), рівень достатку (23 країни з подібним ВВП).

За підзвітністю влади Україна посідає 87 місце серед 97 країн, 17-те – з 21-єї країни регіону та 20-те з 23 країн з подібними показниками економіки. Це означає, що в Україні закони жодним чином не обмежують урядовців, процвітає корупція у міліції, судах та органах виконавчої та законодавчої влади, а урядовці не несуть покарання за порушення.

За рівнем корупції Україна, згідно з СІВП, посідає 94 місце, 21-е – в регіоні та 20-те – серед «економічних близнюків».

Щодо кримінальної справедливості (ефективність розслідувань, неупередженість, дотримання прав і законів), Україна 79-та, 18-та в регіоні та 13-та серед країн з подібними доходами.

За рівнем справедливого застосування законів (прийняття законів виходячи з політичних інтересів,  вибіркове застосування, повага до адміністративного процесу) Україна посіла 91 місце, останнє серед країн регіону та 22-е серед країн з подібним ВВП.

Водночас, в України краща ситуація з безпекою (44 місце серед усіх країн, 15- те – в регіоні, 6-те – серед країн з подібними показниками економіки). А дотримання базових прав (свобода віросповідання, відсутність дискримінації) забезпечило нашій країні – 56, 14 та 11 місця відповідно.

Найкращих у світі визначають за 8 факторами. За усіма показниками лідирують скандинавські країни, країни ЄС, далі Сінгапур і Ботсвана, посередині рейтингу Єгипет і Туніс, тоді як Україна, Росією, Венесуела, Узбекистан «пасуть задніх».

Комментарии