Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українцям все менше відмовляють у шенгенських візах

0 21

МЗС України та Європейський союз констатують зменшення кількості відмов українцям у видачі шенгенських віз.

Днями у Брюсселі відбулося 6-е засідання Спільного візового комітету з реалізації Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз (СВК) і 6-е засідання Спільного реадмісійного комітету Україна-ЄС щодо реалізації Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб (СРК).

У ході засідання СВК сторони констатували певний прогрес в імплементації Угоди про спрощення оформлення віз, про що безпосередньо свідчать статистичні дані з оформлення шенгенських віз громадянам України. Так, за даними Єврокомісії:

– Кількість візових відмов зменшилася з 5 відсотків в 2009 році до 4 – у 2010 р. (при цьому, помітно істотне зменшення кількості візових відмов окремими державами-членами ЄС у 2010 році порівняно з 2009 роком: Іспанією – з 14,7% до 2%, Німеччиною – з 10% до 6%, Грецією – з 10% до 3%);

– Загальна кількість виданих віз збільшилася на 70 тис. у 2010 році;

– Частка багаторазових віз перевищила показники минулих років і досягла 27,26%.

Разом з тим спостерігається низка порушень положень Угоди окремими дипломатичними та консульськими установами держав-членів ЄС. За оцінкою української сторони, залишаються надмірними вимоги щодо великої кількості допоміжних документів, які повинні подавати громадяни України для оформлення шенгенських віз. Також спостерігаються випадки невмотивованого ухилення від видачі багаторазових віз терміном дії від одного до п’яти років громадянам з позитивною візовою історією, що призводить до латентного подорожчання вартості візи.

Крім того, як заявляє МЗС, окремими установами держав-членів ЄС створюються штучні обмеження доступу громадян України до консульських установ і перевищення термінів призначення співбесід для подачі візових документів.

За наполяганням української сторони делегація ЄС погодилася прискорити роботу зі складання і узгодження уніфікованого переліку документів, які повинні надаватись громадянами України до консульських установ держав-членів ЄС на території України для оформлення віз. Також були порушені питання надання громадянам України вичерпної інформації про причини відмови в оформленні візи, а також детального роз’яснення порядку оскарження таких рішень.

Теги:

візовий режим

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар