Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українці схвалюють громадську активність

0 31

Лише 8% громадян України є залученими до активної громадської діяльності. Про це свідчать оприлюднені у Києві результати спільного опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва і соціологічної служби Центру Разумкова.

За результатами опитування, 8% громадян України залучені до активної громадської діяльності, і порівняно з 2008 роком цей показник знизився на 4%. При цьому рівень залученності до громадської активності майже не відрізняється серед прихильників усіх політичних сил, представлених у парламенті: 11% – виборці Партії регіонів, 10% – “Батьківщини”, 9% – “УДАРу”, 9% – КПУ та 11% – ВО “Свобода”.

58% респондентів вважають, що громадські організації потрібні у їхніх населених пунктах, і порівняно з 2011 роком цей показник зріс на 8%. Також опитування показало, що 86% українців не є членами жодних громадських організацій, партій чи об’єднань.

“Основними причинами своєї неучасті в громадській діяльності громадяни називають упевненість у тому, що їхня участь нічого не змінить, та брак часу на таку безоплатну роботу”, – зазначила на презентації опитування директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна. За результатами опитування, громадяни вважають, що потреба в активній громадській діяльності може в них з’явитися у разі, коли вона принесе конкретну користь їм або їхній сім’ї (37%) та якщо під загрозою опиниться життя, здоров’я чи добробут близьких і така діяльність сприятиме ліквідації цієї загрози (33%). “Склалася така парадоксальна ситуація в суспільстві, коли, з одного боку, начебто стали краще ставитися до громадських організацій, відчувають, що вони потрібні, ставляться до їхньої діяльності позитивно, але самі в цьому участі не беруть, сподіваються на когось”, – наголосила Бекешкіна. Дослідження проводилося з 17 по 22 травня. Було опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Теги:

громадянське супсільство, громадські організації

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар