Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українці проґавили шанс заявити світу про свої проблеми

0 13

Під час «Євро-2012» увага європейських ЗМІ була прикута до України. Однак українці не скористалися цим, аби заявити про свої проблеми на увесь світ. Чому?

У кожному з  українських міст-господарів «Євро-2012» під час футбольних турнірів працювало до тисячі іноземних журналістів з усіх куточків світу. Окрім футболу вони повідомляли про українську гостинність, кухню, красивих дівчат та туристичну привабливість країни. Утім, справжні проблеми українців залишилися непомітними для світових медіа. «Тут усе гарно: природа, місто, люди, але так багато міліції на вулицях. Щось у цьому суспільстві не так. Що саме – не можу збагнути», — поділився своїми враженнями від відвідин Києва журналіст фінської телерадіокомпанії YLE Борис Соломон.

На жаль, українці не скористалися нагодою донести до закордонних журналістів, «що саме у цьому суспільстві не так». «Можна було чекати більшої соціальної активності. Але тепер літо: студенти на канікулах, робітники у відпустках, — констатує Володимир Чемерис, голова інституту “Республіка”, який відстоює право українців на мирні протести. — Глобальні проблеми вирішуються під час революцій, а не приурочуються до футбольної першості».

За словами В. Чемериса, опитування показують, що політичні пристрасті нині мало цікавлять людей, а якогось актуального соціального приводу виходити на акції протесту не було. На його думку, спалах соціальної активності в Україні буде навесні наступного року, коли українці після виборів усвідомлять, власне, відсутність вибору як такого.

Деякі громадські організації намагалися висловити своє невдоволення якимись акціями. Зокрема Центр громадських свобод спробував привернути увагу світових ЗМІ до порушення прав людини в Україні пересувною фотовиставкою «Права людини поза грою», яку намагалися показати у містах, де проходив футбольний чемпіонат. Але правозахисникам чинили опір правоохоронці, вимагаючи згорнути виставку.

«Була чітка вказівка на час «Євро-2012» заборонити всі акції. Так нам пояснили у Харкові. Але ми відстояли своє право, і наші стенди побачили нідерландські вболівальники», — поділилася з Deutsche Welle голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук. Вона вважає, що під час «Євро-2012» українці намагалися заявити про свої проблеми, однак їм перешкоджала влада. Також через насичений футболом телеефір було важко привернути увагу ЗМІ до чогось іншого. «У нас не було мертвого сезону під час «Євро-2012». Незважаючи ні на що, мітинги відбувалися», — запевнила А. Матвійчук.

Спроби привернути увагу до проблем українців робили й активісти руху «Відсіч». Один з них, Леонід Овчаренко, розповів, що разом з однодумцями намагався роздавати листівки іноземним уболівальникам про негативний вплив на українську мову законопроекту про мовну політику Колесніченка-Ківалова. Але всіх активістів затримала міліція. «В Україні громадські організації слабкі, аби самотужки проводити настільки масштабні акції протесту, щоб на це звернули увагу іноземні ЗМІ», — сказав Deutsche Welle Л. Овчаренко.

Зате ті, хто вміють вправно епатувати, досягли успіху. Активістки руху FEMEN, роздягаючись перед іноземними вболівальниками та видираючись голими на паркан перед НСК «Олімпійський», таки потрапили в об’єктиви телекамер світових ЗМІ. Щоправда, чого саме вимагали і відстоювали дівчата ні вболівальники, ні журналісти так і не збагнули.

А директор Фонду демократичних ініціатив, соціолог Ірина Бекешкіна переконана, що іноземців взагалі не цікавлять проблеми українців. Вони приїхали в Україну відпочивати й насолоджуватися життям, переконана вона. Бекешкіна вважає, що українці не виходили на протести під час «Євро-2012», оскільки поки не зачіпаються їхні фінансові інтереси. На її думку, футбольний чемпіонат допоміг створити позитивний імідж України за кордоном і збільшити увагу іноземців до країни.

Теги:

Євро-2012, проблеми українців, закордонні ЗМІ, акції протесту

Джерело:

DW

Залиште коментар