Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українці можуть втратити контроль за державними закупівлями

0 32

Законопроект під номером 9634, ухвалений на початку липня, серед представників антикорупційних громадських організацій вже набув одіозної слави. Цей документ виводить з-під суспільного контролю використання коштів державними компаніями, наголошують критики. Нині цей документ за крок до набрання чинності – його передано до Адміністрації президента, де він чекає на підпис Віктора Януковича.  «Якщо президент підпише цей законопроект, то значить освятить корупцію в Україні. Тоді вже ніякі антикорупційні відомства не будуть потрібні. Нічого буде контролювати. Корупція буде узаконена», – переконаний керівник українського представництва Transparency International Олексій Хмара.

В інтерв’ю Deutsche Welle Хмара зазначив, що ухвалений законопроект «вимиває» з під дії тендерного законодавства більше 200 мільярдів гривень державних коштів.

Українці небайдужі до того, на що витрачаються їхні гроші. Підтвердженням того оглядачі називають надзвичайну популярність нещодавно створеного журналістського проекту «Наші гроші», який на основі повідомлень вісника держзакупівель аналізував, куди влада витрачає мільярди гривень сплачених українцями податків. На сайті проекту кожна людина могла почитати про нові «вишки Бойка», закупівлі малини по 672 гривні за кілограм та про «Мерседеси» для чиновників, які закуповувалися під виглядом сміттєвозів. Відтепер усе це стане «комерційною таємницею», прогнозують журналісти.

У дипломатичних колах Євросоюзу повідомили Deutsche Welle, що нині ЄС вивчає новації законопроекту про тендерні закупівлі. «Якщо наші експерти дійдуть висновку, що ситуація з адмініструванням публічних фінансів погіршується через цей законопроект, то фінансова підтримка цих проектів може взагалі бути відкладена на невизначений термін. А це – відкат назад у наших двосторонніх відносинах», – прокоментував Deutsche Welle співрозмовник у Єврокомісії.

Теги:

державні закупівлі, бюджет, тендер

Джерело:

Deutsche Welle

Залиште коментар