Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українським медикам заборонили рекламувати ліки

0 21

Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства України про охорону здоров’я щодо встановлення обмежень для медичних і фармацевтичних працівників під час здійснення ними професійної діяльності.

Цим документом доповнено розділ 10 основ законодавства України про охорону здоров’я статтею 781 «Обмеження, встановлені для медичних і фармацевтичних працівників під час провадження ними професійної діяльності».

Відтепер медичні працівники і фармацевти не мають права одержувати від суб’єктів господарювання, що здійснюють виробництво та/або реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення, та їх представників неправомірну вигоду; одержувати від них зразки лікарських засобів, виробів медичного призначення для використання у професійній діяльності (крім випадків, пов’язаних з проведенням відповідно до договорів клінічних досліджень лікарських засобів або клінічних випробувань виробів медичного призначення).

Забороняється також рекламувати лікарські засоби, вироби медичного призначення, в тому числі виписувати лікарські засоби на бланках, що вміщують інформацію рекламного характеру та зазначати виробників лікарських засобів (торговельних марок). Не дозволяється на вимогу споживача під час реалізації (відпуску) лікарського засобу не надавати або надавати невірогідну інформацію про наявність у даному аптечному закладі лікарських засобів з такою самою діючою речовиною (за міжнародною непатентованою назвою) формою відпуску та дозуванням, зокрема, приховувати інформацію про наявність таких лікарських засобів за нижчою ціною. Це положення поширюється виключно на фармацевтичних працівників.

Відповідно до закону за порушення вимог цієї статті медичні і фармацевтичні працівники несуть відповідальність, передбачену законодавством. Закон має набрати чинності з 1 серпня 2012 року.

Теги:

Реклама, ліки, медики

Джерело:

УКРІНФОРМ

Залиште коментар