Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українсько-канадська співпраця у судовій сфері триватиме

0 17

Новий п’ятирічний проект «Професійна підготовка суддів – для економічного зростання в Україні» фінансується Канадською агенцією міжнародного розвитку (СІДА).

Конкретні шляхи співпраці обговорили представники Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади та Національного судового інституту Канади із заступником Голови Верховного Суду України Валентином Барбарою та суддями Судової палати у господарських справах. Про таке повідомляє сайт ВСУ.

Валентин Барбара, високо оцінивши ефективність реалізації попереднього Українсько-канадського проекту, подякував представникам юридичних інституцій Канади за послідовність у підтримці судової системи України в напрямі утвердження її незалежності та виробленні світових стандартів справедливого правосуддя.

Верховний Суд України, рішення якого за чинним законодавством набувають прецедентного характеру і є обов’язковими не лише для судів першої та апеляційної інстанцій, а й для органів виконавчої влади та їх посадових осіб, також зацікавлений у підвищенні кваліфікації суддів усіх рівнів, зауважив Валентин Барбара, і висловив сподівання, що запропонований проект досягне у цьому напрямі відчутних результатів.

Канадські гості поінформували суддів ВСУ про структуру Проекту, який складається з трьох компонентів і має на меті зміцнення організаційного потенціалу Національної школи суддів України, розробку навчальних курсів та добір викладацького складу Національної школи суддів, роботу з пілотними господарськими судами Івано-Франківська й Одеси.

Учасники зустрічі заслухали й обговорили інформацію про канадський досвід у досудовому врегулюванні господарських спорів, що є, як правило, обопільно вигідним для обох сторін. Такі засоби врегулювання господарських спорів, які певною мірою використовуються і судами України, потрібно більш активно впроваджувати в судову практику, переконані і канадські, й українські судді. У яких формах здійснюватиметься обмін досвідом і в цій площині вирішиться під час остаточного узгодження плану дій.

Теги:

ВСУ, підготовка суддів

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар